Apie Moment

Moment/Pattex istorija

Tradicinius medienos klijus Henkel ėmė pardavinėti 1925 m., o Moment/Pattex istorija prasidėjo 1956-aisiais, nuo perversmo klijų rinkoje. Po ilgalaikio bendradarbiavimo su Vokietijos amatininkais, gaminio kūrėjai sukūrė pirmuosius kontaktinius šaltai kietėjančius klijus ir pavadino juos Moment/Pattex. Iki tol prieš tepdami klijus amatininkai turėdavo juos pakaitinti, o tai pavojingas ir daug laiko atimantis darbas. Įsiklausiusi į šiuos nusiskundimus, Moment/Pattex sukūrė gaminį, kurį galima naudoti kambario temperatūroje, ir pasiūlė puikų, paprastai taikomą ir saugų sprendimą.

Gaminys, pirmiausia išmėgintas batsiuvių, 1958 metais tapo plačiai naudojamu medžio apdirbimo sektoriuje. Tuo metu klijai buvo pardavinėjami kibirėliais.

Po keleto metų, 1964-aisiais, Moment/Pattex kontaktiniai klijai pradėti pardavinėti ir mažose 125 g pakuotėse. Taip įmonei atsivėrė durys į namų ūkius, o vartotojams atsirado galimybė klijus naudoti smulkesniems remonto darbams.

Tačiau Moment/Pattex kūrėjai nesiliovė tobulinti klijų. 1972-aisiais jie pasiūlė pirmuosius nevarvančius kontaktinius klijus, pavadintus Moment/Pattex Compact. Klijų gijos tapo istorija.

1977-aisiais Moment/Pattex  pristatė pirmuosius specialius medienos klijus Moment/Pattex Wood Express, skirtus mėgstantiesiems meistrauti. Jie pakeitė nuo 1959 m. profesionalių stalių naudotus klijus Moment/Pattex  Wood. Po dvejų metų Moment/Pattex naudotojams pasiūlė kitą naujovę – pirmuosius rinkoje vandeniui atsparius medienos klijus Moment/Pattex  Wood Water-resist.

1981-aisiais Moment/Pattex išplėtė klijų asortimentą karštųjų klijų pistoletais, ypač skirtais profesionaliems amatininkams (pvz., floristams).

Po metų, 1982-aisiais, Moment/Pattex pristatė pirmuosius ciano akrilato technologijos pagrindo superklijus – per keletą sekundžių sustingstančius momentinius remonto klijus, skirtus mažiems paviršiams. Šis atradimas sukėlė perversmą ir palengvino gyvenimą visiems namų ūkiams.

1989-aisiais Moment/Pattex  vartotojams pasiūlė klijus, specialiai pritaikytus objektams prie sienų tvirtinti. Dėl momentinio pritvirtinimo tapo nebūtina fiksuoti objektų ir valandų valandas juos laikyti prispaustus prie sienų! Gimė nauja statybinių konstrukcijų klijavimo medžiagų kategorija.

1994 m. Moment/Pattex  išplėtė medienos klijų asortimentą specialiais parketlenčių ir medinių grindų klijais.

2007-aisiais, rinkai buvo pristatytas kitas revoliucinis išradimas – dvikomponentis epoksidinis glaistas,  suteikęs galimybę ne tik klijuoti lūžusius objektus, bet ir prireikus rekonstruoti ir (arba) sandarinti.

2007 metais Moment/Pattex pristatė rinkai dar vieną didelę naujovę  – naujos kartos statybinių konstrukcijų klijus. Dabar prie sienos priklijuotus objektus tapo įmanoma nuimti! Sukurti naujieji šalinamieji statybinių konstrukcijų klijai dvipusės lipniosios montavimo juostos pavidalu arba kasetėje.

2007 metais pristatyti geriausi remonto klijai, pagaminti pagal patentuotą FlexTec Henkel technologiją. Jie atsparūs smūgiams, aukštai ir žemai temperatūrai, bet kokioms oro sąlygoms. Šių klijų pavadinimas – Repair Extreme.

Tais pačiais metais Moment/Pattex asortimentą papildė naujovė geliniai klijai Gel. Tai pirmieji rinkoje lankstieji superklijai.

2010 m. pasaulis išvydo naują Moment/Pattex veidą! Dėl naujo logotipo, šūkio ir atnaujintų pakuočių prekės ženklas vėl tapo jaunas ir, kaip visada, galingas.

2012 m. pristatyti naujos kartos daugiafunkciai klijai Moment 100%! Dėl patentuotos Henkel FlexTec technologijos tai – pačiomis geriausiomis savybėmis ir didžiausiu atsparumu pasižymintys klijai rinkoje. Nesvarbu, ar vartotojas kuria naują projektą, ar ką nors remontuoja namuose, šie klijai tinka visoms medžiagoms ir yra stiprūs bet kokiomis sąlygomis. Patikrinta TÜV, pirmaujančio Europos sertifikavimo instituto.